12 октября 2017 13:32

ПАРЄ ухвалила рішення про освіту меншин в Україні


Просмотров: 2958
Aa

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів, яке доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Про це повідомляє Європейська правда.

За схвалення документа із внесеними в нього правками проголосували 82 депутати, проти – 11 та 17 утрималися.

Також Парламентська асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

Між тим, в ПАРЄ констатували, що вже зараз, до ухвалення висновку Венеціанської комісії, є «низка юридичних питань до закону».

За наслідками дебатів було схвалено більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.

Зокрема, угорці та румуни виступили проти ідеї «змішаного навчання», приміром, із викладанням 60% предметів українською, а 40% - мовою меншини. Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання «виключно мовою меншини» (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів.

Лише з мінімальною перевагою (39 голосів «проти», 42 «за») була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об’єднує державу.

Так само із незначною перевагою (37 на 40 голосів) вдалося відхилити пропозицію парламентарів із Румунії та Угорщини, які прагнули виключити з документа згадку про відсутність виключно українських державних шкіл (або із навчанням виключно мовами інших меншин) у своїх державах.

Як відомо, статтю 7 закону «Про освіту» надіслано на розгляд Венеціанської комісії.


Оригинал статьи: ПАРЄ ухвалила рішення про освіту меншин в Україні
Источник: osvita.uaКомментарии:
Добавить комментарий
Не показывать мой e-mail

новости партнеров
  • читаемые
  • комментируемые